שאלות נפוצות הורים

מהנדסים צעירים – שאלות נפוצות של הורים

נא לחצו על שאלה כדי לחשוף את התשובה.

לשאלות נוספות נא צרו קשר עמנו ונשמח לעזור.

– כמובן שהניסוח מתייחס לבנות ובנים כאחד ללא קשר ללשון הנקובה –

איך זה הגיוני שילד בכיתה א' יושב עם ילד בכיתה ד' בכיתה?

תשובה: הילדים נחשפים לחומר לימודי שהם לא פוגשים בבית הספר, כזה שאפילו מבוגרים לא מכירים, ולכן התוכנית מאתגרת את שניהם באותה המידה. יכול להיות פער חברתי, ואם ישנו ילד אחד בכיתה ה' וכל השאר בכיתה א', הייתי ממליצה שיגיע עם חבר טוב שמתעניין בחוג.

החוג לא ארוך מידיי? הילדים לא מאבדים את סבלנותם?

תשובה: הילדים לא מאבדים את סבלנותם. בתחילת החוג מסבירים להם נושא כלשהו, ולאחר מכן הילדים להוטים להגיע לשלב הסופי של הבנייה על מנת שיוכלו לראות את התוצר הסופי ולשחק איתו, כך שהשיעור נגמר והם לא מרגישים איך הזמן עבר כל כך מהר.

ילד בכיתה א' מצליח להבין את הנושאים הנלמדים?

תשובה: התוכנית שלנו תפורה לילדים בגילאים האלה. היא רצה כבר ארבע שנים ובהצלחה רבה. אנו מעבירים להם את מערך השיעור באמצעות סיפורים, ניסויים שונים וכדומה. אני מזמינה אתכם לשאול את הילדים בסוף השיעור מה הוא למד ותתפלאו לראות את תשובותיו בגילו.

הילד שלי בן חמש וחצי (גן חובה), הוא מחונן והוא מעוניין להשתתף בחוג. מדוע זה לא אפשרי?

תשובה: התקן הרשמי של כמה חלקי לגו טכני שאנו משתמשים בהם בשיעורים מצביע על שימוש מגיל 6+. לגני ילדים (גילאי 4-6) פיתחנו את תכנית החכמולוגי המשתמשת במשחק ההרכבה העולמי K'nex. בנוגע ללגו אתגרי, נשמח לראות את הילד שלך בחוג בשנה הבאה.

הילדים לוקחים את הדגם הביתה?

תשובה: הילדים יוצאים עם הערך המוסף של החוג, שזה למעשה לימודי הפיזיקה, המתמטיקה והנדסת המכונות. בנוסף הם אינם יכולים לקחת את הדגם מפני שהחלקים מאוד יקרים ועוברים מחוג לחוג, אך כל ילד יקבל בסוף כל שיעור קישור לסרטון וידאו המתאר את הדגם ואת מרכיביי השיעור הנלמד – כך שיוכל לשתף את ההורים ולשנן את מה שלמד.

מהו מחיר החוג?

תשובה: אנו חברה שמתעסקת בצד בפרקטיקה, דואגים שהילד חוזר הביתה משכיל, מיומן ושמח. למחירים יש לפנות למרכז החוגים במרכז אליו אתם רוצים להגיע, מפני שכל מרכז לימוד קובע את מחיר החוג לפי מבנה העלויות שלו. בנוסף איננו גובים עבור חומרים מתכלים ובלאי – (ויש הרבה כאלה) והחוג הוא ארוך במיוחד – 75 דקות.

האם זה פעם בשבוע?

תשובה: משך החוג הוא 75 דקות ומתקיים פעם בשבוע במשך כל השנה.

האם אפשר להגיע לשיעור ניסיון?

תשובה: בהחלט אפשר.

האם השיעור ניסיון עולה כסף?

תשובה: במידה והחוג יימצא חן בעיניכם והחלטתם להמשיך יש לשלם עליו כחלק מעלויות החוג הכוללת.

מה קורה במידה ומתבטל חוג בעקבות חג?

תשובה: יש לפנות למרכז החוגים לצורך מתן מענה על השאלה. מכל מקום, בד"כ ממוצע השבועות בשנה עומד על 54.3, כך שבחודשים שישנם חמישה שבועות איננו גובים יותר וכך גם להיפך.

אני יכול לשבת עם הילד בכיתה?

תשובה: המטרה היא שהילד יסתדר בכוחות עצמו, וינסה להתמודד עם אתגרים שונים, לכן רצוי שלא. בנוסף קיימת בעיה שכל ילד מעוניין בהורה שלו לצידו, ודבר זה גורם לקושי למדריך.

מהם גודל הקבוצות שלכם?

תשובה: עד 16 ילדים בכל כיתה של חוגי הלגו השונים שלנו. עד 12 בחוגי K'nex לגני ילדים.

האם כל ילד מקבל ערכה?

תשובה: כל ילד או זוג מקבלים ערכה. תלוי במורכבות ובסוג הדגם שנבנה. במידה והילדים עובדים בזוגות כל ילד צריך לבנות שלבים שונים ובסוף הבנייה הם מתחברים זה לזה.

מי הם המדריכים? האם עברו הכשרה כלשהי?

תשובה: המדריכים הם מטעם החברה, מגיעים עם ניסיון בעבודה עם ילדים, ועוברים קורס הדרכה מטעם החברה. כמו כן, הם עוברים הכשרה במסגרת OJT (הכשרה תוך כדי עבודה, On-the-Job Training)

האם המדריכים שלכם הם מהנדסים?

תשובה: אף מדריך אצלנו לא מתחרה עם האינטליגנציה של ילדים בכיתות א'-ו'. כל מה שהתלמידים בגילאים האלה יכולים לקלוט, יכולים המדריכים שלנו ללמוד ולהסביר.

האם אפשר לקנות את הערכה של החוג?

תשובה: הערכה עצמה מיוצרת בישראל מחוץ למפעלי לגו. החלקים מיובאים ממקומות שונים בעולם ולצערנו יש לנו אישור להשתמש בערכות לצורך לימוד בהשגחה בלבד. אני ממליצה לך להסתכל באתר האינטרנט שלנו ולראות את החלופות שלגו טכני מציע.

צריך להביא משהו בשביל החוג?

תשובה: רק מצב רוח טוב 🙂 את כל השאר אנחנו מספקים.